Źródło fot. Powiat Wejherowski
W czwartek, 25 czerwca, odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnej rywalizacji sportowej powiatu wejherowskiego. Ten dzień zapisze się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Podstawowej w Bojanie. Reprezentanci tej placówki zdominowali tegoroczne rozgrywki, okazując się absolutnie bezkonkurencyjnymi i zdobywając pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych szkół podstawowych.
Skala tegorocznej rywalizacji była ogromna. Na sportowych arenach całego powiatu walczyło łącznie 68 szkół podstawowych oraz 12 szkół ponadpodstawowych. W zmaganiach wzięło udział ponad 4000 uczniów, którzy mierzyli się w wymagających i różnorodnych dyscyplinach, takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, unihokej oraz drużynowe i indywidualne biegi przełajowe.
Młodzież z Bojana nie dała szans rywalom, wygrywając zarówno w kategorii dzieci młodszych, jak i starszych. W klasyfikacji końcowej poszczególnych igrzysk podium ułożyło się następująco:
Zdobycie podwójnego mistrzostwa powiatu w tak licznie obsadzonej rywalizacji to ogromne osiągnięcie. Sukces ten nie jest dziełem przypadku, ale efektem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy, regularnych i systematycznych treningów oraz ogromnego zaangażowania samych uczniów.
Serdecznie gratulujemy młodym mistrzom oraz całemu sztabowi trenerskiemu, życząc kolejnych sukcesów na arenach wojewódzkich w nowym roku szkolnym!
Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?
Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.
Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres [email protected] zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!